EN
Renginiai

Karin Bojs knygos MANO ŠEIMA EUROPIEČIAI pristatymas

2020 10 20

Spalio 20 d. (antradienis) 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks švedų rašytojos Karin Bojs mokslo populiarinimo knygos „Mano šeima europiečiai. Pastarieji 54 ooo metų“ pristatymas.

Renginyje dalyvauja: LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas akad. Vaidutis KUČINSKAS
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros dr. Alina URNIKYTĖ
knygos vertėja Elena KOSAITĖ-ČYPIENĖ
Rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius Saulius REPEČKA


Karin Bojs knyga „Mano šeima europiečiai. Pastarieji 54 ooo metų“ nagrinėja ne tik tai, kaip formavosi Europos bendruomenės ir tautos, kas lėmė jų vienokius ar kitokius polinkius, talentus ar ligas, bet ir atskleidžia įvairias paslaptis, kaip antai: kur Europoje buvo rastos seniausios siuvimo adatos? Kokie buvo pirmieji muzikos instrumentai ir kas jais grojo? Kur Europoje radosi anatomiškai šiuolaikiniai žmonės? Kur buvo išvirtas pirmasis alus?

Ne ką mažiau svarbu suprasti, kaip mūsų DNR veikia ankstesnių kartų patirtys, – mechanizmai, vadinami epigenetika, kurią mokslininkai dar tik pradeda tyrinėti. Juk paveldimos savybės ir aplinka drauge formuoja tokius esminius mūsų gyvenimo dalykus kaip identitetas ir sveikata.

Renginio dalyviams būtina registracija, prašome užpildyti trumpą anketą čia ->https://forms.gle/fseWUDrsutesYjaq6

! Renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo ir saugoti vieniems kitus.